Návrhy Nielse Diffrienta jsou založeny na filozofii tvaru vyplývajícího z funkce. Jeho práce zahrnuje generace, dívá se do minulosti, aby znovu objevil nástroje, které používáme v každodenním životě. S akademickými základy v leteckém inženýrství a titulem z Akademie Cranbrook, Diffrient vkládá své znalosti z umění, inženýrství a architektury do praxe a tvorby.

Jeho vysoce funkční designy jsou esteticky nadčasové. Diffrientův talent pro představivost byl široce uznáván již od jeho raných prací pro studia Eero Saarinen, Marco Zanuso a Henry Dreyfuss, až po jeho současnou spolupráci s Humanscale.

 

V šedesátých letech se Niels zeptal „Proč nemůže židle sednout jako oblek?" Léta jsme byli touto otázkou fascinováni a chtěli jsem vidět, jak bude tento koncept fungovat. Teď vidíme židli Liberty. Když se podíváte na to prošívání, dělané na míru, hned poznáte, že Nielsovou inspiraci je tkaná košile - pěkné, jednoduché, funkční. To je ten nejlepší způsob tvorby průmyslového designu.

Susan S. Szenasy, Editor-in-Chief, Metropolis

 

V roce 2007 uvedl magazín Forbes.com „těžkou váhu v průmyslu“ jako jeden z „udavačů trendů“ na poli průmyslového designu. V roce 2005 obdržel Diffrient také legendární ocenění od magazínu Contract, v roce 2002 Národní cenu designu od Národního muzea designu Smithsonian’s Cooper-Hewitt a v roce 1999 Chryslerovu cenu pro inovaci.

 

   
   

produkty

židle Freedom ⇒⇒⇒

 

 

 

 

 

Kancelářské židle, ergonomické pomůcky HUMANSCALE © 2007 - 2010  | mapa stránek
powered by xpublisher | SEO optimalizaci stránek provedl Effectix.com, s.r.o.