historie


   
   
   

Od začátku v roce 1983 si naše firma Humanscale vydobyla skvělou reputaci - a nashromáždila působivou sbírku ocenění - jako špička v designu a inovaci. Naše poslání vyvíjet vysoce účinné ergonomické kancelářské nástroje, jež řeší funkční problémy co nejjednodušeji a nejelegantněji bylo oceněno komunitou designerů v roce 2004, kdy jsme byli jmenováni časopisem I.D. jako jedna z deseti ,,nejlepších společností" na světě, jež pomáhá ,,posouvat design vpřed".

 

Společnost Humanscale učinila první významný krok jako průkopník inovace ke konci let devadesátých zavedením vysoce účinných naklápěcích systémů pro klávesnice, jež nabízejí snadnou nastavitelnost jedním dotykem a eliminují problémy s volným místem pro kolena spojené s konkurenčním řešeními. Dnes je naše společnost předním vůdcem v této produktové kategorii. Ale tím, co skutečně obrátilo pozornost naším směrem , byl vstup společnosti Humanscale na trh s pracovními židlemi.

 

V roce 1999 společnost Humanscale vyvolala bouři v nábytkářském průmyslu uvedením židle Freedom, navržené ergonomickým průkopníkem Nielsem Diffrientem. Revoluční řešení sezení udělalo průlom kombinaci nebývalé funkčnosti a minimálním manuálním ovládáním využitím dynamických mechanismů, jež odpovídají požadavkům každého individuálního uživatele automaticky. V roce 2009 společnost Humanscale prodala svou milióntou židli Freedom. 

 

 

Diffrientův návrh pro židli Liberty  - unikátní řešení síťované židle uvedené v roce 2004 - navázal na dědictví židle Freedom a nasbíral řadu prestižních ocenění, a v roce 2007 si vydobyl místo na National Desing Triennial ve Smithsonian´s Cooper-Hewith, National Design Museum. Diffrientovo řešení sezení pro Humanscale dokonce získalo pozornost Hollywoodu a poctilo sezením dlouhý seznam televizních programů a filmů, včetně 24 hodin, Ošklivka Betty, Hrdinové, Bourneovo ultimátum, Mission: Impossible III a Pán a paní Smithovi. 

 

Nejnovější ergonomické inovace společnosti Humanscale pokračují v naší historii jako vůdčí společnosti v inovaci: oceňovaný desing, včetně Diffrientovy poslední pracovní židle - Diffrient World Chair - a průkopnické pracovní LED lampy Element od Marka McKenny jsou v současnosti na čele návrhářského týmu Humanscale. 

 


Kancelářské židle, ergonomické pomůcky HUMANSCALE © 2007 - 2010  | mapa stránek
powered by xpublisher | SEO optimalizaci stránek provedl Effectix.com, s.r.o.